четвер, 27 січня 2022 р.

31.01.2022-06.02.2022 Складові комп'ютера

 

31.01.2022-06.02.2022

Тема: Складові комп'ютера та їх призначення

 

Теоретична частина

Перифері́я — це все апаратне забезпечення, конструктивно відокремлена від системного блоку комп'ютера і призначена для передавання інформації до і від комп'ютера.

Перифері́йний при́стрій (англ. peripheral device, peripheral; скор. перифері́я) — це частина апаратного забезпечення, конструктивно відокремлена від системного блоку комп'ютера і призначена для передавання інформації до і від комп'ютера.

Периферійні пристрої мають власне керування і функціонують за командами центрального процесора. Периферійні пристрої призначені для зовнішньої обробки даних, що забезпечує їх підготовку, введення, зберігання, керування, захист, вивід та передачу по каналах зв'язку.

Основне призначення периферії — забезпечити надходження до процесора із зовнішнього середовища програм і даних для опрацювання, а також видачу результатів його роботи у вигляді, придатному для сприйняття людиною або для передачі на іншу систему, або в іншій, необхідній формі. Периферійні пристрої багато в чому визначають можливості застосування комп'ютера.

 

Запитання: Що входить до периферії комп’ютера?

Відповідь:

Пристрої введення даних:

Клавіатури.

Маніпулятори-миші.

Сканери.

Мікрофони.

Трекболи.

Тачпади

Пристрої виведення даних:

Монітори(LCD). Дисплеї.

Електронні дошки.

Проектори.

Принтери(струменеві, матричні, лазерні, Спеціальні, 3D-принтери).  

Колонки,

Акустичні системи.

Навушники.

Зовнішні пристрої для запам'ятовування даних:

Жорсткий магнітний диск HDD,

Твердотілий накопичувач SSD,

 Лазерні диски (СD-ROM, CD-R,CD-RW, DVD-RW). 

Флеш-пам’ять або USB-накопичувачі

Запитання: Що не входить до периферії комп’ютера?

Відповідь:

Внутрішня пам’ять комп’ютера має такі пристрої:

Оперативна пам’ять(ОЗП-RAM).

Постійна пам’ять(ПЗП-ROM).

Напівпостійна пам’ять(НПЗП-CMOS).

Відеопам’ять(VRAM)

Практична частина

Завдання 1. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «ПЕРИФЕРІЯ  КОМП’ЮТЕРА»

Слайд 1. Заголовок(розмір: 49 пт): ПЕРИФЕРІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОМП'ЮТЕРА (анімований). Підзаголовок(розмір: 37 пт): П.І.Б учня(иці), котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: анімоване фото, що містить зразок периферії комп’ютера. Анімація для переходу на другий слайд.

Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «периферія  комп’ютера»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про периферію  комп’ютера. Ілюстрації: схема класифікації приладів периферії комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «пристрої введення даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої введення даних  в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристрої введення даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «пристрої виведення даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої виведення даних  в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристроїв виведення даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «пристрої для запам'ятовування даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої для запам'ятовування даних в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристроїв для запам'ятовування даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 6. Заголовок: Що означає термін «клавіатура»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про клавіатури. Ілюстрації: схема класифікації клавіатур комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «маніпулятори-миші»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про маніпулятори-миші. Ілюстрації: схема класифікації маніпуляторів-мишок комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 8. Заголовок: Що означає термін «сканери»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про сканери. Ілюстрації: схема класифікації сканерів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 9. Заголовок: Що означає термін «мікрофони»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про мікрофони. Ілюстрації: схема класифікації мікрофонів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 10. Заголовок: Що означає термін «мікрофони»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про мікрофони. Ілюстрації: схема класифікації мікрофонів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 11. Заголовок: Що означає термін «Монітори(LCD).»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про монітори. Ілюстрації: схема класифікації моніторів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 12. Заголовок: Що означає термін «проектори» ? Текст(розмір: 22 пт): відомості про проектори. Ілюстрації: схема класифікації проекторів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 13. Заголовок: Що означає термін «принтери»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про принтери. Ілюстрації: схема класифікації принтери(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 14. Заголовок: Що означає термін «електронні дошки»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні дошки. Ілюстрації: схема класифікації електронних дощок(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 15. Заголовок: Що означає термін «навушники»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні навушники. Ілюстрації: схема класифікації навушників(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 16. Заголовок: Що означає термін «флеш-пам’ять або USB-накопичувачі»? Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні флеш-пам’ять. Ілюстрації: схема класифікації флеш-пам’яті(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 17. Заголовок: Що означає термін «напівпостійна пам’ять(НПЗП-CMOS)»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про CMOS. Ілюстрації: схема класифікації CMOS (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 18. Заголовок: Що означає термін «лазерні диски (СD-ROM, CD-R,CD-RW, DVD-RW)»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про лазерні диски. Ілюстрації: схема класифікації лазерних дисків (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 19. Заголовок: Що означає термін «твердотілий накопичувач SSD»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про накопичувач SSD. Ілюстрації: схема класифікації накопичувачів SSD (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 20. Заголовок: Що означає термін «жорсткий магнітний диск HDD» ? Текст(розмір: 22 пт): відомості про жорсткий магнітний диск HDD. Ілюстрації: схема класифікації жорсткий магнітний диск HDD. Анімація для переходу до наступного слайду.

 

 

Результати виконання практичної частини надіслати на електронну скриньку: vinnser@gmail.com


*********************************

Завдання на розвиток кмітливості

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ТА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЙ

1. Перше число збільшили у 7 разів, а друге — у 8 разів. Одержали однаковий результат — число 168. Знайди перше і друге числа.

2. Перше число зменшили на 293 одиниці, а друге — збільшили у 14 разів. Одержали однаковий результат — число 518. Обчисли числа, над якими виконували дії.

3. Перше число збільшили у 5 разів, а друге — зменшили у 7 разів. Одержали однаковий результат — число 40. Обчисли числа, над якими виконували дії.

4. Перше число збільшили у 17 разів, а друге — на 1 95 одиниць. Одержали однаковий результат — число 391. Знайди перше і друге числа.

5. Перше число збільшили у 23 рази, а друге — у 34 рази. Одержали однаковий результат — число 28934. Знайди перше і друге числа.

6. Перше число зменшили у 22 рази, а друге — у 46 разів. Одержали однаковий результат — число 37. Знайди ці числа.

7. Якщо від числа відняти 698, то одержане число буде більше на 7321 одиницю від числа 2795. Знайди це число.

8. Число збільшили у 15 разів, одержане число стало більшим за число 328 на 602 одиниці. Що це за

число?

9. Невідоме число збільїьлли на 1248 одиниць, одержане число стало у 15 разів більше за число 132. Знайди невідоме число.

10. Після того, як число зменшили у 23 рази, одержане число стало більшим за число 729 на 541 одиницю. Знайди це число.

11. Невідоме число зменшили на 3258, одержане число стало у 34 рази більше за число 58. Знайди невідоме число.

12. Число збільшили у 17 разів, одержане число стало меншим за число 3519 у 23 рази. Знайди число.

13. Якщо зменшити число на 2138 одиниць, то одержимо число, що у 17 разів більше за число 258. Що це за число?

14. Число збільшили у 97 разів, одержане число стало більшим на 3257 одиниць від числа 4794. Знайди це число.

15. До числа додали 5634, одержали число, що більше у 38 разів від числа 265. Що це за число?

16. Число зменшили на 1935 одиниць, одержане число стало у 15 разів більше за число 302. Що це за число?

17. Невідоме число збільшили на 22724 одиниці, одержане число стало у 93 рази більше за невідоме. Знайди невідоме число.

18. Число зменшили на 462 одиниці, одержане число стало меншим за шукане у 23 рази. Що це за число?

19. Невідоме число збільшили на 3818 одиниць і одержали число, що більше за невідоме у 47 разів. Знайди невідоме число.

20. Невідоме число зменшили у 127 разів, одержане число стало меншим за невідоме на 8285 одиниць. Знайди невідоме число.

21. Від невідомого числа відняли 16482. Одержане число зменшилося у 68 разів. Знайди невідоме число.

22. Невідоме число помножили на 57, воно збільшилося на 1904 одиниці. Знайди невідоме число.

23. Невідоме число розділили на 84, а частка невідомого і числа 84 дорівнює 17. Знайди невідоме число.

24. Невідоме число розділили на 143, одержане число виявилося більшим за дільник у 7 разів. найди невідоме число.

25. Невідоме число розділили на 63 і одержали чис¬ло, що у 9 разів менше за дільник. Знайди невідоме число.

26. До невідомого числа додали 1200. Після цього воно збільшилося у 26 разів. Знайди невідоме число.

27. До даного числа додали його два рази і одержали число, що дорівнює сумі числа 726 та даного числа. Знайди це число.

28. Після того, як перше число збільшили на 47 одиниць, воно стало у 2 рази більшим за друге, а їх сума стала більшою за число 620 на 253 одиниці. Знайди перше і друге числа.

29. Перше число більше за друге у три рази. Перше число збільшили у 6 разів, а друге — зменшили у 2 рази. Як зміниться частка першого і другого чисел? Якою вона стане?

30. Перше число менше за друге у 6 разів. Перше число зменшили у 8, а друге — у 2 рази. Як зміниться частка? Якою вона стане?

31. Перше число більше за друге у 18 разів. Перше число збільшили у 5 разів, а друге — у 10. Як зміниться частка цих чисел? Якою вона стане?

32. Якщо задумане число збільшити у три рази, а потім задумане число збільшити у 5 разів і знайти між ними різницю, то вона буде дорівнювати 48. Знайди задумане число.

33. Перше число більше за друге у 84 рази. Перше число зменшили у 7 разів, а друге збільшили у 6 разів. Як зміниться частка першого і другого чисел? Якою вона стане? У скільки разів вона зміниться?

34. Перше число менше за друге у 42 рази. Перше число збільшили у 2 рази, а друге зменшили у 7 разів. Як зміниться частка чисел? Якою вона стане? У скільки разів вона зміниться?

Немає коментарів:

Дописати коментар