вівторок, 7 жовтня 2014 р.

Складові частини комп'ютера

Тема:

Складові частини комп'ютера


Комп'ютер складається з різних частин, кожна з яких виконує певну функцію. У наведеній нижче таблиці описано складові частини комп'ютера.


Складова частина
Опис

Пристрої введення

Пристрої введення використовуються для введення інформації в комп'ютер, наприклад введення букви або надання комп'ютеру інструкцій для виконання завдання. У наведеному нижче списку описані деякі приклади пристроїв введення.
·         Миша. Пристрій, який використовується для взаємодії з елементами, що відображаються на екрані комп'ютера. У стандартної миші є ліва та права кнопка. Ліва кнопка використовується для вибору елементів і надання інструкцій клацанням активної області на екрані. Права кнопка використовується для відображення на екрані типових елементів меню.
·         Клавіатура. Набір клавіш, схожий на клавіатуру друкарської машинки. Клавіатура використовується для введення в комп'ютер тексту, наприклад букв і цифр.
·         Мікрофон. Пристрій, який використовується для розмов із користувачами в різних частинах світу. За допомогою мікрофона можна записувати в комп'ютер звук. Мікрофон можна також використовувати для запису мовлення, щоб комп'ютер перетворив його в текст.
·         Сканер. Пристрій, схожий на копіювальний апарат. За допомогою цього пристрою можна передати в комп'ютер точну копію фотографії або документа. Сканер читає сторінку та переводить її в цифровий формат, який може читати комп'ютер. Наприклад, за допомогою сканера можна сканувати сімейні фотографії.
·         Веб-камера. Пристрій, схожий на відеокамеру. Від дає змогу записувати та надсилати іншим користувачам зображення в реальному часі. Наприклад, веб-камера дає змогу друзям і рідним бачити вас під час спілкування.




Пристрої виведення

Пристрої виведення використовуються для отримання відгуку від комп'ютера після виконання завдання. У наведеному нижче списку описані деякі приклади пристроїв виведення.
·         Монітор. Пристрій, схожий на телевізор. Він використовується для відображення інформації на комп'ютері, наприклад тексту та графіки.
·         Принтер. Пристрій, який використовується для передавання тексту та зображень із комп'ютера на папір або інший носій, наприклад прозору плівку. За допомогою принтера можна створити на папері копію інформації, яка відображається на моніторі.
·         Динамік і навушники. Пристрої, які дають змогу чути звуки. Динаміки можуть бути зовнішніми або вбудованими в комп'ютер.




Центральний процесор і пам'ять

Центральний процесор (ЦП) це пристрій, який інтерпретує та виконує команди, які ви даєте комп'ютеру. Це пристрій керування комп'ютером. ЦП також називають процесором.
Пам'ять це місце зберігання інформації, з якого її отримує процесор. Існують два основні типи пам'яті.
·         Оперативна пам'ять (ОЗП). Це основна пам'ять, яка дає змогу тимчасово зберігати команди й дані. ЦП читає дані й команди з оперативної пам'яті для виконання певних завдань. Оперативна пам'ять енергозалежна вона доступна, лише якщо комп'ютер увімкнуто. Щоб зберегти дані, які знаходяться в оперативній пам'яті, її вміст необхідно скопіювати на пристрій збереження даних.
·         Постійний запам'ятовуючий пристрій (ПЗП). Це пам'ять, вміст якої зберігається навіть після вимкнення комп'ютера. ПЗП це постійна пам'ять, яка зазвичай використовується для зберігання команд, наприклад призначених для перевірки роботи складових частин комп'ютера.




Системна плата

Системна плата це головна печатна плата в комп'ютері. На ній розташовано мініатюрні електронні схеми й інші компоненти. Системна плата з'єднує між собою пристрої введення, виведення й обробки та керує роботою ЦП. Інші компоненти на системній платі це відеоадаптер, звукова плата та схеми, які дають комп'ютеру змогу обмінюватися даними із пристроями на кшталт принтера. Системну плату інколи називають материнською платою.



Плати розширення

Плата розширення це системна плата, яку можна підключити до системної плати, щоб додати до комп'ютера функції на кшталт відображення відео та роботи зі звуком. Плата розширення підвищує продуктивність комп'ютера або розширює його можливості. Плати розширення також називають картами розширення. У наведеному нижче списку описані деякі приклади плат розширення.
·         Відеоадаптер. Підключається до комп'ютерного монітора та використовується для відображення інформації на ньому.
·         Мережна плата. Дає змогу комп'ютеру підключатися до інших комп'ютерів для обміну відомостями.
·         Звукова плата. Перетворює звукові сигнали з мікрофона, аудіострічки або іншого джерела в цифрові сигнали, які можна зберігати в аудіофайлі на комп'ютері. Звукова плата також може перетворювати аудіофайли на комп'ютері в електричні сигнали, які можна відтворити за допомогою динаміка або навушників. До звукової плати підключається мікрофон і динаміки або навушники.




Пристрої збереження даних

Пристрої збереження даних використовуються для зберігання інформації на комп'ютері. Пристрої збереження даних можуть мати різноманітну форму. Ось деякі приклади: жорсткий диск, компакт-диск, дискета та DVD-диск. Пристрої збереження даних можна поділити на два типи: внутрішні та зовнішні.
У наведеному нижче списку описано деякі типові пристрої збереження даних.
·         Жорсткий диск. Магнітний диск, який є головним пристроєм збереження даних на більшості комп'ютерів. Він може бути зовнішнім або внутрішнім.
·         Дискета. Портативний пристрій для збереження даних, який дає змогу зберігати невелику кількість даних. Недолік цього диску він може легко пошкодитися під впливом високої температури, пилу або магнітних полів.
·         Компакт-диск. Портативний носій для збереження даних, на якому можна зберігати в 400 разів більше інформації, ніж на дискеті. Він менш уразливий до пошкоджень, ніж дискета.
·         DVD-диск. Портативний носій для зберігання даних, схожий на компакт-диск. Проте на ньому можна зберігати більший обсяг даних, ніж на дискеті або компакт-диску. DVD-диски широко використовуються для зберігання фільмів і відео.




Порти та підключення

Порт це канал, через який передаються дані між пристроями введення й виведення та процесором. Існують кілька типів портів, які можна використовувати для підключення до комп'ютера зовнішніх пристроїв і мереж. У наведеному нижче списку описані деякі типи портів.
·         Порт універсальної послідовної шини (USB). Використовується для підключення до комп'ютера периферійних пристроїв, наприклад миші, модема, клавіатури або принтера.
·         FireWire. Використовується для підключення пристроїв на кшталт цифрової камери. Цей порт швидший за USB.
·         Мережний порт. Використовується для підключення комп'ютера до інших комп'ютерів для обміну інформацією між ними.
·         Паралельний і послідовний порт. Ці порти використовуються для підключення до персонального комп'ютера принтерів та інших пристроїв. Проте кращий спосіб підключення периферійних пристроїв зараз це порт USB, тому що він працює швидше, і його легше використовувати.
·         Відеоадаптер. До відеоадаптера комп'ютера підключається монітор. Відеоадаптер генерує отриманий від комп'ютера відеосигнал і надсилає його по кабелю в монітор. Відеоадаптер може бути розташований на системній платі або платі розширення.
·         Живлення. Системна плата та інші компоненти в комп'ютері використовують постійний струм. Блок живлення перетворює змінний струм з електричної розетки в постійний струм.









Немає коментарів:

Дописати коментар