Тема:
|
Використання клавіатури
|
Клавіатура – це пристрій введення, який використовується для введення в комп'ютер команд або тексту.
Нижче наведено різні типи клавіш на стандартній клавіатурі.
·
Буквенно-цифрові клавіші. Використовуються для введення букв і цифр.
·
Спеціальні клавіші. Клавіші на кшталт Control (Ctrl), Shift, ПРОБІЛ, Alt, Caps Lock і клавіші табуляції. Ці спеціальні клавіші виконують спеціальні функції залежно від того, де й коли вони використовуються.
·
Пунктуаційні клавіші. До них входять клавіші для розділових знаків, наприклад двокрапки (:), крапки з комою (;), знака запитання (?), одинарних лапок (‘ ’) і подвійних лапок (“ ”).
·
Командні клавіші. Клавіші на кшталт Insert (Ins),
Delete (Del) і Backspace. За допомогою цих клавіш можна вставляти та видаляти об'єкти. За допомогою клавіші Insert можна ввімкнути або вимкнути режим перезапису. Якщо режим перезапису ввімкнуто, клавіша Insert дає змогу перезаписувати символи праворуч від місця вставлення. Якщо режим перезапису вимкнуто, клавіша Insert дає змогу вводити текст або символи праворуч від місця вставлення без перезапису цього тексту або символів. Місце вставлення – це вертикальна блимаюча лінія, що вказує на розташування, у якому відображається вставлений текст. За допомогою клавіші Delete можна видалити введений текст, символи й інші об'єкти праворуч від місця вставлення. За допомогою клавіші Backspace можна видалити введений текст, символи й інші об'єкти ліворуч від місця вставлення.
Примітка:
Функції клавіш Delete і Backspace можуть відрізнятися залежно від типу комп'ютера, який використовується.
|
·
Клавіша Enter або Return. На цій клавіші може бути написано Enter або Return залежно від бренда комп'ютера, який використовується. За допомогою клавіші Enter або Return можна перемістити місце вставлення на початок нового рядка. У деяких програмах вона використовується для надсилання команд і підтвердження завдань на комп'ютері.
·
Навігаційні клавіші. Навігаційні клавіші – це клавіші на кшталт клавіш зі стрілками, клавіш Home, End, Page Up і Page Down. За допомогою клавіш зі стрілками можна перемістити місце вставлення вгору, вниз, вправо та вліво. За допомогою клавіші Home можна перемістити курсор в лівий край рядка тексту або на початок документа. На відміну від неї клавіша End переміщує курсор в кінець рядка або файлу залежно від програми. Під час перегляду документа за допомогою клавіші Page Up можна переміститися на одну сторінку вгору, а за допомогою клавіші Page Down – на одну сторінку вниз. Функції клавіш Page Up і Page Down в різних програмах відрізняються.
·
Функціональні клавіші. Функціональні клавіші – це клавіші, позначені написами від F1 до F12. Вони використовуються для виконання спеціальних функцій. Функції цих клавіш у різних програмах відрізняються. Клавіша F1 у більшості програм використовується для отримання доступу до відповідного файлу довідки. На деяких клавіатурах може бути менше функціональних клавіш.
·
Цифрова клавіатура.
Не на всіх клавіатурах є цифрова клавіатура. Якщо така клавіатура присутня, вона становить собою окремий набір клавіш із цифрами від 0 до 9, десятковою комою, спеціальними символами та символами навігації. Клавіша Num Lock на цій клавіатурі дає змогу перемикатися між цифровими або навігаційними клавішами.
·
Клавіша Windows. Клавіша Windows розташована між клавішами Ctrl і Alt. На ній знаходиться емблема корпорації Майкрософт або прапорець Windows. Ця клавіша використовується для відкриття меню "Пуск", а у сполученні з іншою клавішею – для виконання типових завдань операційної системи Windows. Функції клавіші Windows у різних програмах можуть бути різними.
Примітка:
На різних клавіатурах використовуються різні розкладки клавіш. Тому функції клавіш можуть відрізнятися.
|
Тема:
|
Використання миші
|
Наведена нижче таблиця містить стенограму онлайнової анімації.
Миша – це невеликий пристрій, який використовується для переміщення, вибору та відкриття елементів, що відображаються на екрані.
Миша зазвичай знаходиться на столі поряд із клавіатурою. У більшості типів мишей є принаймні дві кнопки, ліва та права. Для виконання більшості дій використовується ліва кнопка.
Права кнопка використовується для спеціальних функцій. На деяких сучасних типах мишей є додаткові кнопки для прискорення виконання типових завдань, наприклад для прокручування тексту.
Під час переміщення миші по столу вказівник відповідним чином рухається по екрану. Миша дає змогу вибрати елемент на екрані.
Під час переміщення вказівника до різних областей екрана елементи або вказівник змінюються. Ці зміни вказують, що елемент можна клацнути, щоб відкрити його або переглянути додаткові параметри.
Щоб відкрити елемент, перемістіть на нього вказівник і двічі клацніть лівою кнопкою миші.
У документі мишу можна використовувати для вибору положення для початку введення.
Задайте положення вказівника в документі, клацніть у місці, у якому потрібно вставити текст, і почніть введення за допомогою клавіатури.
Щоб перемістити елемент, клацніть його, та, утримуючи кнопку миші, перемістіть елемент в інше місце. Перемістивши елемент у нове місце, відпустіть кнопку миші.
Права кнопка миші використовується для відображення меню. До параметрів цього меню входять типові завдання, наприклад копіювання тексту з одного розташування та вставлення його в інше. Ці меню називаються контекстними.
Вони допомагають швидко виконувати завдання.
У більшості типів мишей також є коліщатко, що допомагає прокручувати документи або сторінки.
Щоб виконати прокручування, помістіть палець на коліщатко та покрутіть його вперед і назад. Відбудеться прокручування документа вгору або вниз.
На ринку доступні різні типи мишей. У нижній частині звичайної миші є резинова або металева кулька.
Під час механічного переміщення миші кулька рухається. Цей рух призводить до переміщення вказівника на екрані.
Трекбол схожий на звичайну мишу, перевернуту догори ногами, з кулькою зверху. Він виконує ті самі функції, що й миша, але потребує менше місця.
Переміщуйте трекбол за допомогою пальця, щоб перемістити вказівник.
Оптичну мишу можна використовувати так само, як звичайну. Проте в ній немає кульки. Для визначення руху в ній використовується лазер.
|
Немає коментарів:
Дописати коментар