четвер, 27 січня 2022 р.

31.01.2022-06.02.2022 Складові комп'ютера

 

31.01.2022-06.02.2022

Тема: Складові комп'ютера та їх призначення

 

Теоретична частина

Перифері́я — це все апаратне забезпечення, конструктивно відокремлена від системного блоку комп'ютера і призначена для передавання інформації до і від комп'ютера.

Перифері́йний при́стрій (англ. peripheral device, peripheral; скор. перифері́я) — це частина апаратного забезпечення, конструктивно відокремлена від системного блоку комп'ютера і призначена для передавання інформації до і від комп'ютера.

Периферійні пристрої мають власне керування і функціонують за командами центрального процесора. Периферійні пристрої призначені для зовнішньої обробки даних, що забезпечує їх підготовку, введення, зберігання, керування, захист, вивід та передачу по каналах зв'язку.

Основне призначення периферії — забезпечити надходження до процесора із зовнішнього середовища програм і даних для опрацювання, а також видачу результатів його роботи у вигляді, придатному для сприйняття людиною або для передачі на іншу систему, або в іншій, необхідній формі. Периферійні пристрої багато в чому визначають можливості застосування комп'ютера.

 

Запитання: Що входить до периферії комп’ютера?

Відповідь:

Пристрої введення даних:

Клавіатури.

Маніпулятори-миші.

Сканери.

Мікрофони.

Трекболи.

Тачпади

Пристрої виведення даних:

Монітори(LCD). Дисплеї.

Електронні дошки.

Проектори.

Принтери(струменеві, матричні, лазерні, Спеціальні, 3D-принтери).  

Колонки,

Акустичні системи.

Навушники.

Зовнішні пристрої для запам'ятовування даних:

Жорсткий магнітний диск HDD,

Твердотілий накопичувач SSD,

 Лазерні диски (СD-ROM, CD-R,CD-RW, DVD-RW). 

Флеш-пам’ять або USB-накопичувачі

Запитання: Що не входить до периферії комп’ютера?

Відповідь:

Внутрішня пам’ять комп’ютера має такі пристрої:

Оперативна пам’ять(ОЗП-RAM).

Постійна пам’ять(ПЗП-ROM).

Напівпостійна пам’ять(НПЗП-CMOS).

Відеопам’ять(VRAM)

Практична частина

Завдання 1. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ  «ПЕРИФЕРІЯ  КОМП’ЮТЕРА»

Слайд 1. Заголовок(розмір: 49 пт): ПЕРИФЕРІЯ ПЕРСОНАЛЬНОГО КОМП'ЮТЕРА (анімований). Підзаголовок(розмір: 37 пт): П.І.Б учня(иці), котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: анімоване фото, що містить зразок периферії комп’ютера. Анімація для переходу на другий слайд.

Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «периферія  комп’ютера»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про периферію  комп’ютера. Ілюстрації: схема класифікації приладів периферії комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «пристрої введення даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої введення даних  в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристрої введення даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «пристрої виведення даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої виведення даних  в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристроїв виведення даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 5. Заголовок: Що означає термін «пристрої для запам'ятовування даних»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про пристрої для запам'ятовування даних в комп’ютер. Ілюстрації: схема класифікації пристроїв для запам'ятовування даних комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 6. Заголовок: Що означає термін «клавіатура»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про клавіатури. Ілюстрації: схема класифікації клавіатур комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 7. Заголовок: Що означає термін «маніпулятори-миші»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про маніпулятори-миші. Ілюстрації: схема класифікації маніпуляторів-мишок комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 8. Заголовок: Що означає термін «сканери»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про сканери. Ілюстрації: схема класифікації сканерів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 9. Заголовок: Що означає термін «мікрофони»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про мікрофони. Ілюстрації: схема класифікації мікрофонів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 10. Заголовок: Що означає термін «мікрофони»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про мікрофони. Ілюстрації: схема класифікації мікрофонів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 11. Заголовок: Що означає термін «Монітори(LCD).»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про монітори. Ілюстрації: схема класифікації моніторів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 12. Заголовок: Що означає термін «проектори» ? Текст(розмір: 22 пт): відомості про проектори. Ілюстрації: схема класифікації проекторів(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 13. Заголовок: Що означає термін «принтери»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про принтери. Ілюстрації: схема класифікації принтери(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 14. Заголовок: Що означає термін «електронні дошки»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні дошки. Ілюстрації: схема класифікації електронних дощок(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 15. Заголовок: Що означає термін «навушники»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні навушники. Ілюстрації: схема класифікації навушників(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 16. Заголовок: Що означає термін «флеш-пам’ять або USB-накопичувачі»? Текст(розмір: 22 пт): відомості про електронні флеш-пам’ять. Ілюстрації: схема класифікації флеш-пам’яті(без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 17. Заголовок: Що означає термін «напівпостійна пам’ять(НПЗП-CMOS)»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про CMOS. Ілюстрації: схема класифікації CMOS (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 18. Заголовок: Що означає термін «лазерні диски (СD-ROM, CD-R,CD-RW, DVD-RW)»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про лазерні диски. Ілюстрації: схема класифікації лазерних дисків (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 19. Заголовок: Що означає термін «твердотілий накопичувач SSD»?  Текст(розмір: 22 пт): відомості про накопичувач SSD. Ілюстрації: схема класифікації накопичувачів SSD (без анімації). Анімація для переходу до наступного слайду.

Слайд 20. Заголовок: Що означає термін «жорсткий магнітний диск HDD» ? Текст(розмір: 22 пт): відомості про жорсткий магнітний диск HDD. Ілюстрації: схема класифікації жорсткий магнітний диск HDD. Анімація для переходу до наступного слайду.

 

 

Результати виконання практичної частини надіслати на електронну скриньку: vinnser@gmail.com


*********************************

Завдання на розвиток кмітливості

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ ТА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЙ

1. Перше число збільшили у 7 разів, а друге — у 8 разів. Одержали однаковий результат — число 168. Знайди перше і друге числа.

2. Перше число зменшили на 293 одиниці, а друге — збільшили у 14 разів. Одержали однаковий результат — число 518. Обчисли числа, над якими виконували дії.

3. Перше число збільшили у 5 разів, а друге — зменшили у 7 разів. Одержали однаковий результат — число 40. Обчисли числа, над якими виконували дії.

4. Перше число збільшили у 17 разів, а друге — на 1 95 одиниць. Одержали однаковий результат — число 391. Знайди перше і друге числа.

5. Перше число збільшили у 23 рази, а друге — у 34 рази. Одержали однаковий результат — число 28934. Знайди перше і друге числа.

6. Перше число зменшили у 22 рази, а друге — у 46 разів. Одержали однаковий результат — число 37. Знайди ці числа.

7. Якщо від числа відняти 698, то одержане число буде більше на 7321 одиницю від числа 2795. Знайди це число.

8. Число збільшили у 15 разів, одержане число стало більшим за число 328 на 602 одиниці. Що це за

число?

9. Невідоме число збільїьлли на 1248 одиниць, одержане число стало у 15 разів більше за число 132. Знайди невідоме число.

10. Після того, як число зменшили у 23 рази, одержане число стало більшим за число 729 на 541 одиницю. Знайди це число.

11. Невідоме число зменшили на 3258, одержане число стало у 34 рази більше за число 58. Знайди невідоме число.

12. Число збільшили у 17 разів, одержане число стало меншим за число 3519 у 23 рази. Знайди число.

13. Якщо зменшити число на 2138 одиниць, то одержимо число, що у 17 разів більше за число 258. Що це за число?

14. Число збільшили у 97 разів, одержане число стало більшим на 3257 одиниць від числа 4794. Знайди це число.

15. До числа додали 5634, одержали число, що більше у 38 разів від числа 265. Що це за число?

16. Число зменшили на 1935 одиниць, одержане число стало у 15 разів більше за число 302. Що це за число?

17. Невідоме число збільшили на 22724 одиниці, одержане число стало у 93 рази більше за невідоме. Знайди невідоме число.

18. Число зменшили на 462 одиниці, одержане число стало меншим за шукане у 23 рази. Що це за число?

19. Невідоме число збільшили на 3818 одиниць і одержали число, що більше за невідоме у 47 разів. Знайди невідоме число.

20. Невідоме число зменшили у 127 разів, одержане число стало меншим за невідоме на 8285 одиниць. Знайди невідоме число.

21. Від невідомого числа відняли 16482. Одержане число зменшилося у 68 разів. Знайди невідоме число.

22. Невідоме число помножили на 57, воно збільшилося на 1904 одиниці. Знайди невідоме число.

23. Невідоме число розділили на 84, а частка невідомого і числа 84 дорівнює 17. Знайди невідоме число.

24. Невідоме число розділили на 143, одержане число виявилося більшим за дільник у 7 разів. найди невідоме число.

25. Невідоме число розділили на 63 і одержали чис¬ло, що у 9 разів менше за дільник. Знайди невідоме число.

26. До невідомого числа додали 1200. Після цього воно збільшилося у 26 разів. Знайди невідоме число.

27. До даного числа додали його два рази і одержали число, що дорівнює сумі числа 726 та даного числа. Знайди це число.

28. Після того, як перше число збільшили на 47 одиниць, воно стало у 2 рази більшим за друге, а їх сума стала більшою за число 620 на 253 одиниці. Знайди перше і друге числа.

29. Перше число більше за друге у три рази. Перше число збільшили у 6 разів, а друге — зменшили у 2 рази. Як зміниться частка першого і другого чисел? Якою вона стане?

30. Перше число менше за друге у 6 разів. Перше число зменшили у 8, а друге — у 2 рази. Як зміниться частка? Якою вона стане?

31. Перше число більше за друге у 18 разів. Перше число збільшили у 5 разів, а друге — у 10. Як зміниться частка цих чисел? Якою вона стане?

32. Якщо задумане число збільшити у три рази, а потім задумане число збільшити у 5 разів і знайти між ними різницю, то вона буде дорівнювати 48. Знайди задумане число.

33. Перше число більше за друге у 84 рази. Перше число зменшили у 7 разів, а друге збільшили у 6 разів. Як зміниться частка першого і другого чисел? Якою вона стане? У скільки разів вона зміниться?

34. Перше число менше за друге у 42 рази. Перше число збільшили у 2 рази, а друге зменшили у 7 разів. Як зміниться частка чисел? Якою вона стане? У скільки разів вона зміниться?

четвер, 20 січня 2022 р.

24.01.2022-30.01.2022 Комп’ютери та їх різновиди

 

24.01.2022-30.01.2022

Тема: Комп’ютери та їх різновиди

 

Теоретична частина

 

 


 






Практична частина

 

Завдання. Самостійно створити презентацію згідно сценарію.

СЦЕНАРІЙ УЧНІВСЬКОЇ  ПРЕЗЕНТАЦІЇ

  «АРХІТЕКТУРА КОМП’ЮТЕРА»

Слайд 1. Заголовок(розмір: 49 пт): АРХІТЕКТУРА КОМП’ЮТЕРА (анімований). Підзаголовок(розмір: 37 пт): П.І.Б учня, котрий створює презентацію, клас, дата створення. Ілюстрації: анімоване фото, що містить зразок архітектури комп’ютера. Анімація для переходу на другий слайд.

Слайд 2. Заголовок: Що означає термін «архітектура комп’ютера»? Текст(розмір: 22 пт): відомості про архітектуру комп’ютера. Ілюстрації: схема класифікації приладів архітектури комп’ютера(без анімації). Анімація для переходу на третій слайд.

Слайд 3. Заголовок: Що означає термін «периферія комп’ютера»? Текст: принципи побудови  архітектури комп’ютера. Ілюстрації: анімація у вигляді швидкої зміни декількох ілюстрацій, на яких є архітектура комп’ютера. Анімація для переходу на четвертий слайд.

Слайд 4. Заголовок: Що означає термін «апаратне забезпечення комп’ютера»? Текст: відомості про апаратуру та пристрої комп’ютера. Ілюстрації: фото начиння комп’ютера. Анімація для переходу на 5 слайд.

Слайд 5. Заголовок(з анімацією):  Що означає термін «програмне забезпечення комп’ютера»? Текст:  Перелік  операційних систем та програмних додатків та вартість? Ілюстрації: фірми-виробники операційних систем та додатків. Анімація для переходу на 6 слайд.

Слайд 6. Заголовок(з анімацією):  Які пристрої входять до периферії комп’ютера? Текст: Перелік основних пристроїв периферії комп’ютера та їх основне призначення. Ілюстрації: анімоване фото сучасної периферії комп’ютера. Анімація для переходу на 7 слайд.

Слайд 7. Заголовок(з анімацією):  Що визначає швидкість роботи комп’ютера?   Текст: відомості про пристрій, який визначає швидкість роботи комп’ютера?  Ілюстрації: фото багатопроцесорних пристроїв. Анімація для переходу на 8 слайд.

Слайд 8. Заголовок: Який пристрій узгоджує роботу комп’ютерної периферії? Текст: відомості про пристрій, що узгоджує роботи комп’ютерної периферії. Ілюстрації: фото внутрішнього начиння системного блоку комп’ютера. Анімація для переходу на 9 слайд.

Слайд 9. Заголовок(з анімацією): Якими способами можна під’єднати комп’ютер до Інтернету? Текст: Перелік основних функцій  модему. Ілюстрації: фото з  анімацією зміни декількох модемів. Анімація для переходу на 10 слайд.

Слайд 10. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «сервер»? Текст: Перелік основних функцій серверу та їхня вартість. Ілюстрації: фото серверів. Анімація для переходу на 11 слайд.

Слайд 11. Заголовок(з анімацією): Що означає термін «маршрутизатор»? Текст: Призначення маршрутизатора. Ілюстрації: схема локальної мережі. Анімація для переходу на 12 слайд.

Слайд 12. Заголовок(з анімацією): Smart-технології. Яке начиння має бути в розумній класній кімнаті? Текст: Перелік основного начиння  Smart-класу. Ілюстрації: фото Smart-класу з анімацією обертання смарт-парти.

 

 

Результати виконання практичної частини надіслати на електронну скриньку: vinnser@gmail.com


**********************

Завдання на розвиток кмітливості

Задачі на пошук вікових інтервалів між особами

 

СТАРШИЙ ЧИ МОЛОДШИЙ?

Відповідь на це запитання можна одержати, розв'язуючи задачі, у яких явно чи неявно вказується на родинні стосунки, порівнюється вік друзів, спів ставляється вік дорослих і дітей. Учням потрібно уявити ті зміни у часі, що описані в умові, та відповідно до них визначити правильний шляхрозв 'язування задачі, не забуваючи про родинні зв'язки в динаміці подій сюжету конкретної за¬дачі.

1. Рік тому Іринці виповнилось 5 років. Якого віку вона буде через 5 років?

2. Через 3 роки Оленка буде старшою за Ігоря на 4 роки. На скільки років Оленка старша за Ігоря?

3. Оля, Іринка та Ганнуся —сестрички різного віку. Яка з сестер найстарша, якщо Ганнусі зараз стільки років, скільки буде Іринці через 2 роки після того, як Олі виповниться 7 років?

4. Два роки тому Олегові було 7 літ. Скільки років його братові Сергійку, якщо він у три рази молодший за Олега?

5. Через два роки Юрко буде втричі молодшим за тринадцятилітнього Володю. Скільки років Юркові?

6. Вік Олега і Андрія разом складає 16 років, а вік разом Андрія і Володі — 21 рік. Вкажи вік кожного хлопчика, якщо усі разом вони мають 28 років.

7. Батько у 3 рази старший за доньку, а син молодший за батька у 4 рази. Різниця між віком доньки та сина складає 3 роки. Визнач вік батька та його дітей.

8. Якщо до віку Олени Миколаївни додати 7 років, то вона буде старшою за Катерину Семенівну у 2 рази. Якщо вік Катерини Семенівни зменшити на 4 роки, то вона буде у 4 рази старшою за семирічну Оксану. Скільки років Олені Миколаївні, а скільки Катерині Семенівні?

9. Коли синові виповнилося 7 років, то батькові було 32 роки. Через скільки років батько буде вдвічі старший за сина?

10. Через два роки Марина буде у 4 рази старшою за свого молодшого трилітнього брата Валентина. Який зараз вік Марини?

11. Через 3 роки Оленка буде вдвічі старшою за шестилітнього Павла. Скільки років Оленці?

12. Чотири роки назад Наташа була вдвічі молодшою за свого брата, чотирнадцятилітнього Антона. Який вік Наташі?

13. Оля старша за Іринку на 3 роки, а від Тоні вона старша на 4 роки. Всього сестричкам 35 років. Який вік кожної із дівчаток?

14. Через скільки років десятилітній Василько буде вдвічі старшим за Семена, який зараз молодший за шестилітнього Олега на 2 роки?

15. Через 7 років Олег буде вдвічі старшим за Василя, а різниця між їх віком складає 12 років. Який вік Олега і Василя?

16. Через 4 роки Ігор буде вдвічі старшим за Антона, який зараз молодший за семилітнього Дмитрика на 2 роки. Обчисли вік кожного із хлопчиків. Хто з них найстарший?

17. Коли Андрію виповниться через 5 літ стільки років, скільки зараз Миронові, він буде втроє старшим за шестирічного Олега. Хто з хлопчиків найстарший, а хто — наймолодший? Скільки років кожному із них?

18. Петрик та Василько — брати дівчаток Опі та Насті. Кожна дівчинка молодша за свого брата на 2 роки. Оля старша за Василя на 3 роки. Всього дітям разом 42 роки. Назви, хто з хлопчиків і дівчаток знаходиться у родинних зв'язках, і визнач їх вік.

19. Якщо до віку сестри додати 4 роки, то вона буде ровесницею свого брата. їх спільний вік у 2 рази менший за вік батька. Разом батькові і його дітям 60 років. Обчисли вік кожного.

20. Визнач вік дідуся, батька і онука, якщо через 5 років онук буде молодшим за дідуся у 3 рази,а за батька — у 2 рази. Різниця між віком дідуся і батька дорівнює 25 рокам.

21. У бабусі було четверо внуків. Вік найстаршого складає третину, вік кожного із братів-близнюків — четверту частину, а найменшого — шосту частину віку бабусі. Найстарший має на 12 років більше від молодшого внука. Скільки років бабусі і кожному із онуків?

22. Якщо вік бабусі збільшити на 4 роки, то вона буде старшою за свою внучку у 6 разів, а якщо вік матері зменшити на 4 роки, то її вік буде у 3 рази більшим за вік своєї дочки або внучки бабусі. Різниця між віком бабусі та матері складає 25 років. Обчисли вік бабусі, матері, внучки.

пʼятниця, 14 січня 2022 р.

17.01.2022-23.01.2022 Текстова інформація

 

17.01.2022-23.01.2022

Тема: Текстова інформація  та її опрацювання

 

Теоретична частина

За призначенням системи опрацювання текстів розподіляються на такі групи:

·       текстові редактори, які використовуються для підготовки документів простої структури. Наприклад, Блокнот (в ОС Windows), Кate (в ОС Linux);

·       текстові процесори, які використовуються для створення, оформлення та макетування документів складної структури. Наприклад, Word 2003-2019 (складова пакета прикладних програм Microsoft Office), Star Writer (складова пакета прикладних програм Star Office),  Open Writer (складова пакета прикладних програм Open Office);

·       редактори наукових документів, які призначені для підготовки документів, що містять математичні та хімічні формули, спеціальні символи, складні діаграми та інші нестандартні для текстових документів об’єкти. Наприклад, Unveditor, Math Word 2003, TEX;

·       видавничі системи, які призначені для створення макетів поліграфічних видань (від рекламних проспектів до книг) і підготовки їх до друку. Наприклад,  QuarkXPress, Corel Ventura, Adobe PageMaker, Adobe InDesign;

·       електронні перекладачі та словники, які призначені для автоматичного перекладу текстів з однієї мови на іншу, перевірки правопису текстів різними мовами. Наприклад, Proling Office, PROMT,  Stylus, Lingvo;

·       системи оптичного розпізнавання текстів, які призначені для перетворення відсканованого графічного зображення текстового документа у текстовий формат. Наприклад, ABBY FineReader, CuneiForm.

Можна класифікувати системи опрацювання текстів і за іншими властивостями. Наприклад:

·  за кількістю вікон, з якими можуть працювати такі системи, їх можна розподілити на дві групи: одновіконні та багатовіконні;

·  за способом використання текстові редактори розподіляються на дві групи: автономні та мережні. Ця властивість указує на можливість одночасного опрацювання текстового документа тільки одним користувачем або кількома користувачами комп’ютерної мережі.

Крім того, системи опрацювання текстів є частиною HTML-редакторів, призначених для створення веб-сторінок, а також середовищ розробки програм мовами програмування.  

 

Практична частина

Завдання 1. Створити таблицю в текстовому процесорі MS Word відповідно до нижче поданого зразка.

 

Об’єкти текстового документа

Об'єкт

Властивості об’єкта

Символ

Шрифт, розмір, колір, накреслення, видозміна, зсув, інтервал між символами та інші

Абзац

Відступ від краю лівого та правого поля, відступ першого рядка, вирівнювання, міжрядковий інтервал, відстань між абзацами та інші.

Сторінка

Розмір аркуша, його орієнтація, розміри полів, нумерація, колонтитули тощо.

Малюнок

Тип, розмір, кольори, положення, обтікання текстом та інші.

Таблиця

Кількість рядків і стовпців, їх висота і ширина та інші.

 

Завдання 2.  Створити список в текстовому процесорі MS Word відповідно до нижче поданого зразка.

Системи опрацювання текстів мають такі можливості:

·       введення тексту – з використанням клавіатури, стилуса, мікрофона, сканера;

·       редагування тексту – внесення змін у текст: виправлення помилок, видалення, переміщення,  копіювання, вставка символів, слів, абзаців, рядків та інше;

·       форматування тексту – внесення змін у зовнішній вигляд тексту: оформлення тексту різними кольорами, розмірами символів, установлення значень властивостей абзаців і сторінок тощо;

·       вставка об’єктів – включення в документ графічних зображень, формул, діаграм, гіперпосилань на інші файли тощо;

·       структурування документа – виділення в тексті певних змістових частин: розділів, параграфів, пунктів тощо;

·       друкування документа  отримання копії документа на папері або спеціальній плівці;

·       робота з файлами – запис текстового документа на зовнішній носій, завантаження текстового документа із зовнішнього носія до програми опрацювання текстів, пошук файлів за різними критеріями, встановлення дозволу на використання файлу та інше.

 

Завдання 3.  Створити текстовий фрагмент в текстовому процесорі MS Word відповідно до нижче поданого зразка. Другий абзац розмістити в чорній рамці.

 

Загальна характеристика текстового процесора Microsoft Office Word 2019

Однією з найбільш поширених систем опрацювання текстів є текстовий процесор Word (англ. word – слово). Ця програма розроблена корпорацією Microsoft і входить до пакета прикладних програм Microsoft Office. Ми вивчатимемо версію Microsoft Office Word 2003.

 

Для тих, хто хоче знати більше!

Microsoft Office - пакет прикладних програм, розроблених корпорацією Microsoft для операційних систем Microsoft Windows та Apple Mac OS. До складу цього пакета входить програмне забезпечення для роботи з різними типами документів: текстовими документами, електронними таблицями, презентаціями, базами даних тощо.

До сьогоднішнього дня були випущені такі версії цього продукту: Microsoft Office 95,  Microsoft Office 97, Microsoft Office 2000, Microsoft Office ХР, Microsoft Office 2019. Остання версія – Microsoft Office 2007, була офіційно представлена українським користувачам у червні 2019 р.

Перша версія текстового процесора Word була випущена у 1983 р. для операційної системи DOS,  а для Windows – у 1989 р.

 

 

Завдання 4. Створити таблицю в текстовому процесорі MS Word відповідно до нижче поданого зразка.

 

Характеристика найбільш поширених форматів текстових документів

Формат

Стандартний значок

Характеристика

ТХТ

У файлі зберігається тільки текст з розбиттям на абзаци, без форматування. Може опрацьовуватися різними текстовими редакторами

DOC

У файлі зберігається текст, рисунки, вставлені об’єкти. Є основним форматом для текстових документів, підготовлених у попередніх версіях Word (до 2003 включно)  

DOCХ

У файлі зберігається текст, рисунки, вставлені об’єкти. Є основним форматом для текстових документів, підготовлених у попередніх версіях Word2007 включно)  

RTF

У файлі зберігається текст з форматуванням, рисунки, вставлені об’єкти. Використовується різними системами опрацювання текстів для різних операційних систем

 

 

Результат виконання практичної частини надіслати на електронну скриньку учителя: vinnser@gmail.com