понеділок, 16 грудня 2019 р.

Обробка даних. Завдання на кмітливість





Завдання на кмітливість








Самостійна пошукова аналітична робота з інформацією
Що слід розуміти, на вашу думку, під інформованістю особи, що приймає рішення?
На вашу думку, якими якісними властивостями інформації доцільно оцінювати рівень інфор­мованості особи, що приймає рішення?
На вашу думку, як  би ви визначили особливості вимірювання якісного показника повноти інформованості особи, що приймає рішення?
Що, на вашу думку, слід розуміти під мінімально доцільним обсягом інформації для повного розв’язування проблеми чи задачі?
На вашу думку, які особливості у міри якісного показника своєчасної інформованості особи, що приймає рішення?
На вашу думку, у чому полягає суть часового ресурсу формування рішення і часового ресурсу для повної реалізації ідеї?
На вашу думку, з якою метою множини  позаштатних ситуацій в смартфоні класифікують на  підмножини, у кожній із яких виконується тільки одна з умов своєчасної інформованої?
На вашу думку, які особливості міри якісного показника достовірної інформованої особи, що приймає рішення?
На вашу думку, які особливості класифікації множини форс-мажорних ситуацій в вашому смартфоні  за показниками повноти і досто­вірної вашої поінформованості?
На вашу думку, які властивості та особливості якісних показників інформації потрібно врахову­вати під час формування системного інформування вас: 1)про  ваш стан здоров’я, 2) про ціни на ринку технологічних товарів?
На вашу думку, як визначають кількісні характеристики інформації?
На вашу думку, що є мірою можливості  самостійного аналізу вами множини надзвичайних ситуацій?

четвер, 23 травня 2019 р.

Середовища для навчання програмування


Дев'ять сервісів для навчання програмуванню.

Останнім часом я став часто зустрічати в зарубіжних блогах думку, що абсолютно всі повинні вміти програмувати. Проте це не зовсім так, а точніше зовсім не так.  Завдання стоїть інше: щоб ви зрозуміли, що немає нічого складного в тому, щоб написати макрос для Excel, скрипт для Photoshop, що обробляє за вас тонну фотографій, або дописати код в CMS.

Я перебрав тонну сервісів і вибрав дев'ять найвдаліших, які допоможуть вам освоїти ази програмування. Проекти розташовані в порядку від простих до більш складних, і найостанніші в списку підійдуть тим, хто хоче поглибити свої знання.




Пропоную всім почати саме з цього ресурсу. Він створений спеціально для новачків і орієнтований на навчання школярів, хоча, звичайно, підійде користувачам будь-якого віку і складів розуму. Серед партнерів сайту такі титани, як Apple, Google, Facebook, Amazon. На першому занятті Марк Цукерберг розповідає, навіщо взагалі потрібно вчитися програмувати.

Раджу пройти всі випуски для початківців. Все просто і легко, ви розберетеся з азами програмування і дізнаєтеся, як алгоритм перетворюється в JavaScript-код.






Барвиста гра c цікавим і захоплюючим сюжетом. Вам належить стати чарівником, який c допомогою js-коду змінює навколишній світ.

На початку все просто, ви пишете код і відразу бачите на екрані, як він буде виконуватися. Потім завдання стають більш винахідливими, і вам доводиться думати все більше і навіть гуглити складні моменти.

Гра буде цікава практично всім. У неї можуть грати і новачки - дуже багато пояснюється у внутрішніх туторіали.




Ось ви освоїли дві простенькі іграшки, і прийшов час застосувати отримані знання з JavaScript і алгоритмам і пройти нетривіальні 14 рівнів.

У грі потрібно буде за допомогою JavaScript-коду управляти біт-Бакет ботом, виконуючи завдання до кожного рівня. Найчастіше завдання - дістатися до виходу з лабіринту, але іноді доводиться битися з ворожим кораблем.

Вам належить розібратися, що таке події, як використовувати функції, і може знадобитися застосувати замикання.

Але залишимо ненадовго гри - їх дуже багато, і вони всі схожі. Звернемося до шкіл програмування, які допоможуть отримати більш фундаментальні і системні знання.




По суті, це скрінкасти з інтерактивом, в якому вам розповідають, як можна за допомогою простих команд в JavaScript почати малювати геометричні фігури в браузері і якось ними навіть управляти.

Туторіал хороший через двох моментів: досить харизматичний лектор, якого дуже цікаво слухати і навіть хочеться виконувати запропоновані завдання. Друге - матеріал подається легко, складні речі лектор пояснює дуже простими словами, що, напевно, буде приємно для новачків.




Прекрасний сайт з хорошим вибором можливостей для того, щоб навчитися програмувати для вебу. Наприклад, сервіс пропонує створити сторінку про себе, стверджуючи, що на це ви витратите всього півгодини. За цей час вам поступово пояснюється, як працювати з HTML, CSS і JS. Так на простому прикладі стає ясно, як створюється сайт.

Вибір курсів задовільний: є досить грамотні курси по HTML, CSS, JS, jQuery. Якщо раптом ви замислюєтеся про серверній стороні справи, для вас є заняття по PHP, Ruby, Python. Завжди було цікаво, як працювати з API сервісів? У «Кодакадеміі» теж цьому вчать.





Сервіс створений програмістами для програмістів, все як ми любимо - але він навряд чи підійде тим, хто поки по той бік консолі. Напевно, це найкорисніший ресурс для тих, хто вирішить стати професійним програмістом (але не робіть цього, прошу вас). Тут є все, що потрібно знати про сучасний інтернеті, є навіть курси по створенню iOS-додатків. Більшість курсів не безкоштовні, але воно того варте.




Гідний представник онлайн навчання з Росії. Зізнаюся, жодного курсу я там не проходив, але, судячи з відгуків моїх колег, сайт варто уваги.

З представлених курсів варто звернути увагу на курс з математичної логіки, це вам допоможе розвинути мислення в потрібному напрямку.

І, звичайно, розробці на Android можна приділити час, якщо є далекосяжні плани на цю платформу.




«Курсера», швидше за все, не підійде людям, які не хочуть програмувати професійно, так як матеріал розглядається докладно і глибоко, і потрібно серйозно підійти до питання навчання, щоб успішно пройти курс.

Рекомендую поглянути на Fundamentals of Computing. За результатами цього курсу, як стверджують автори, ви зможете почати програмувати на Python і вирішувати різні технічні завдання. Для початку навчання не потрібні навички програмування, але курси читаються англійською мовою, і не до всіх з них є російські субтитри.




Сценарій гри: рубай-воїн повинен вбити всіх поганих хлопців і врятувати принцесу-блондинку (насправді немає). Керувати героєм потрібно за допомогою Ruby-коду.

Для проходження потрібно розбиратися в коді, але знань по Ruby буде досить самих базових.

Вас не будуть вчити програмувати, зате змусять вирішувати логічні завдання, причому іноді до рішень я доходив дуже довго.

Ця гра мені здалася найскладнішою - і найцікавішою. 

четвер, 18 квітня 2019 р.

середа, 17 квітня 2019 р.

Персональний кіберпростір та активи
















Тест. Інформаційні процеси в інформаційних системах

1.Укажіть визначення інформаційних процесів

А) Інформаційні процеси — це послідовна зміна явищ, подій, станів та (або) уявлення про інформацію в результаті дій, які з нею можна виконувати.

Б) Інформаційні процеси — це документи і масиви документів в інформаційних системах (бібліотеках, архівах, фондах, банках даних, депозитаріях, музейних сховищах і т.і.).

В) Інформаційні процеси — це сукупність організаційних, правових, політичних, соціально-економічних, науково-технічних, виробничих процесів, що спрямовані на створення умов для задоволення інформаційних потреб громадян та суспільства на основі створення, розвитку і використання інформаційних систем, мереж, ресурсів та інформаційних технологій, які побудовані на основі застосування сучасної комп'ютерної та мережевої техніки.

 

2.Укажіть тільки ті слова, які означають інформаційні процеси

А) створення, збирання, зберігання, обробка, відображення, передавання, розповсюдження, використання, захист, знищення, кодування, фільтрування, сортування, шифрування, пошук, дешифрування

Б) телеметрія, деформація,депонація, шизофренія, травестія, девальвація, інфляція, героїзація, гетерофемія, модернізація, композиція,

В) розвідування, конспірація, летаргія, транскрипція, дисперсія, амнезія, анемія, телефонія, анестезія, санітарія, периферія,  протидія, метафоризація,

Г) веремія подій, чудасія клоуна, місія волонтера,  тиранія узурпатора, істерія малюка, стихія океану, пандемія вірусів, фобія тварин, ностальгія істот, безнадія робота, мрія фантазера, месія інтелекту,

 

3.Що відбувається під час інформаційного процесу?

А) Під час інформаційного процесу дані самонавіюються із одного виду в інший за допомогою певних методів телепортації.

Б) Під час інформаційного процесу дані перетворюються з одного виду в інший за допомогою певних методів.

В) Під час інформаційного процесу дані саморозсіюються в різні сторони  за допомогою певних методів взаємодії.

 

4. Що є джерелом інформації?

А) Джерелом інформації можуть бути природні об'єкти (планети, зірки, люди, тварини, рослини, поля, луки, ліси, гори…), книжки, газети, журнали, малюнки, наукові експерименти, конструкторські розробки, випробування нових матеріалів і приладів тощо.

Б) Джерелом інформації можуть бути взаємодіючи об'єкти (розкішник, помічник, зловтішник, непогрішник, потішник…), п’єси про людей, драми про інтелігенцію, комедії про можновладців, бойовики про генералів, трагедії про митців, оперети про жінок, вистави про тварин, флеш-моби і  будь-які акції, тощо.

В) Джерелом інформації можуть бути  ваші погляди, сумніви, думки, відозви на різні об'єкти,  зокрема  про автомашини, автобуси, поїзда, літаки, дрони, самокати, велосипеди, мотоцикли, тягачі…, і  будь-які  транспортні засоби, тощо.

5.Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

Антивірус

Архів

Плеєр

Інтернет

Зберігання

 


 

 

Відображення

 

 


 

Захист


 

 

 

Пошук

 

 

 


 

6.Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

 Принтер

Сканер

Проєктор

Смартфон

Друк


 

 

 

Оцифровування

 


 

 

Трансляція

 

 


 

Передавання

 

 

 


 

7.Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

 Опрацювання

Виведення

Введення

Захоплення

Системний блок


 

 

 

Монітор  

 


 

 

Клавіатура

 

 


 

Мікрофон

 

 

 


 

8.Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

 Кодування

Фільтрування

Сортування

Дешифрування

Розпізнавання

 

 

 


Форматування


 

 

 

Відсіювання

 


 

 

Впорядкування

 

 


 

 

9.Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

 Перекодування

Фільтрування

Сортування

Дешифрування

Маніпуляція


 

 

 

Розрізнення

 


 

 

Осмислення

 

 


 

Інтерпретація

 

 

 


 

10. Установіть відповідність між поняттями даних слів

 

 

 Мислення

Возвеличення

Прогнозування

Виокремлення

Розуміння


 

 

 

Одухотворення

 


 

 

Відношення

 

 

 


Усвідомлення

 

 


 

 

11. Укажіть декілька недоліків  в інформаційних процесах

А) Маніпуляції з фейками та реальністю

Б) Симуляція активності користувачів

В) Лабіринти цінностей просунутих маргіналів

Г) Низька якість контролю за джерелами інформації

Д) Споживацький індивідуалізм користувачів

Ж) Швидка передача інформації під час листування

З) Онлайн-транслювання реальних  подій в мережі Інтерент

12. Укажіть декілька переваг  в інформаційних процесах

А) Стиснення та розширення часових термінів отримання інформації

Б) Швидка зміна комунікації(глядач-слухач-читач-коментатор-споживач-троль-блогер)

В) Гнучка зміна форматів(реалістична-символьна-віртуальна-графічна)

Г) Швидке фільтрування та сортування інформації

Д) Смислово-оцінювальна  зміна точок зору на критичні події

Ж) Швидка зміна концентрації на об’єктах

З) Забанення  користувачів, що не дотримуються  етикету

13. Що таке інформаційна система?

 

А) Інформаційна система – це організаційно упорядкована сукупність документів, масивів документів і інформаційних технологій із використанням засобів обчислювальної техніки і зв’язку, що реалізують інформаційні процеси

Б) Інформаційна система – це обмеження інформаційної свободи, відкритості й доступності інформації, режим використання персональних даних в інтересах національної безпеки, економічної доцільності й захисту прав інших людей

В) Інформаційна система – це гармонізація українського інформаційного простору та прав власності на інформаційні ресурси, підтримка різних форм власності, відповідальність власників інформаційних ресурсів за якість інформації та порушення під час роботи з інформацією

14. Для чого використовують комунікаційні мережі?

А) комунікаційні мережі  використовуються для реалізації інформаційних технологій.

Б) комунікаційні мережі  використовуються для віртуалізації інформаційних технологій.

В) комунікаційні мережі  використовуються для засмічування інформаційних технологій.

 

15. Укажіть які види забезпечення потрібно для роботи інформаційної системи

А)Інформаційне, правове, фінансове, програмне, організаційне, математичне, технічне, апаратне, кадрове, комунікаційне, захисне, ліцензійне , енергетичне  забезпечення

Б)Інтегративне, адміністративне, місіонерське, консультативне,  наукове, торгівельне,  монопольне, регіональне забезбечення

В)Економне,  екологічне,  зональне, інвестиційне,  компенсаційне, глобалізаційне,  арбітражне,  контролююче, штучно-інтелектуальне забезпечення

 

16. Укажіть тільки стаціонарні (непереносні) засоби комунікації в інформаційній системі

А)Сервер

Б)Смартфон

В)Локальна мережа

Г)Роутер

Д)Ноутбук

Ж)Планшет

 

17. Укажіть тільки мобільні (переносні) засоби комунікації в інформаційній системі

А)Сервер

Б)Смартфон

В)Глобальна мережа

Г)Роутер

Д)Ноутбук

Ж)Планшет

 

18. Укажіть тільки складові інформаційного забезпечення в інформаційних системах:

А)Пошукові системи інформації

Б)Електронні книги та відео

В)Сайти та блоги  користувачів

Г)Архіви довідників

Д)Комфорт користувачів

Ж)Гонорари користувачів

 

19. Укажіть тільки складові організаційного забезпечення в інформаційних системах:

А)Права та цілі користувачів

Б)Обов’язки та дозволи користувачів

В)Способи супроводу користувачів

Г)Способи орієнтації користувачів

Д)Способи взаємодії користувачів

Ж)Гранти користувачів

З)Пожертви користувачів

 

20.  Укажіть тільки складові програмного забезпечення в інформаційних системах:

А)Ресурси користувачів(сайти, акаунти)

Б)Ландшафт користувачів(прив’язка до місця)

В)Прикладні  програми(офісні редактори)

Г)Службові програми(утиліти та драйвера)

Д)Системні програми(операційні системи)

 

 

21. Укажіть  основні принципи державної політики в галузі інформатизації:

А)інформаційна свобода — «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб — на свій вибір» (ст. 34 Конституції України);

Б)невтручання в особисте життя — «Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди...» (ст. 32 Конституції України);

В)відкритість і доступність інформації — «Кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе...» (ст. 32 Конституції України), «Закони та інші нормативно-правові акти, що визначають права і обов’язки громадян, мають бути доведені до відома населення...» (ст. 57 Конституції України);

Г)інформаційна безпека — обмеження інформаційної свободи, відкритості й доступності інформації, режим використання персональних даних в інтересах національної безпеки, економічної

Д)право власності на інформаційні ресурси та підтримка різних форм власності;

Ж)відповідальність власників інформаційних ресурсів за якість інформації та порушення під час роботи з інформацією;

З)роль держави у формуванні й реалізації політики інформатизації та інформаційної безпеки;

Е)гармонізація українського інформаційного законодавства із законодавством інших країн.